БEOГРAД - Прошле године у Србиjи jе поверенику поднето готово четири пута више жалби против државне администрациjе него што jе то учињено у Сjедињеним Aмеричким Државама.
Родољуб Шабић (фото: Јутјуб принтскрин)
Повереник за информациjе од jавног значаjа и заштиту података о личности Родољуб Шабић навео jе да jе, по закону о приступу информациjама од jавног значаjа, против администрациjе Барака Oбаме поднето 498 жалби, док jе против републичких органа у Србиjи поверенику поднета 1.841 жалба. "У 2015. у СAД по закону о приступу информациjама против Oбамине администрациjе поднето 498 жалби. У Србиjи Поверенику, против републичких органа, 1.841 жалба", навео jе Шабић на свом твитер налогу. Извор: Танјуг
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.