Severnokorejske vlasti saopštile su danas da su podigle optužnice protiv dvojice američkih turista za zločine protiv države, čime su ugašene nade njihovih porodica da bi oni uskoro mogli da budu pušteni na slobodu.
Vrhovni sud u Pjongjangu, foto: foxnews.com
"NJihovo neprijateljsko delovanje su potvrdili dokazi, kao i njihova sopstvena svedočenja", objavila je severnokorejska državna novinska agencija KCNA, ne navodeći gde i kad će se suditi DŽefriju Faulu i Metjuu Mileru, koji se nalaze u protivoru u toj zemlji. Miler (24) je uhapšen u aprilu nakon što je navodno pocepao svoju vizu na granici i zatražio azil u Severnoj Koreji, dok je Faul (56), koji je u tu zemlju ušao 29. aprila, uhapšen pošto je navodno ostavio Bibliju u hotelskoj sobi, preneo je Rojters. Ukupno je troje Amerikanaca koji se nalaze u severnokorejskim zatvorima, a pored Milera i Faula, poznat je slučaj Keneta Beja, Amerikanca korejskog porekla, kojeg je severnokorejsko tužilaštvo opisalo kao militantnog hrišćanskog evangelistu. On je uhapšen 2012. i osuđen na 15 godina teškog rada, nakon što je proglašen krivim za pokušaj svrgavanja režima. Izvor: Tanjug
Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:
PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.